Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia Provo Concept trafi do produkcji

Kia ProvoKia zamierza wprowadzić do produkcji dwa nowe sportowe modele oparte na swoich ostatnich samochodach koncepcyjnych.  Kia GT oraz Kia Provo debiutujące w ubiegłym tygodniu w Genewie.

 

Podczas rozmowy z magazynem Auto Express, Benny Oeyen, Prezes Europejskiego oddziału Kia ds. marketingu i planowania produktu, powiedział: "Provo jest reprezentantem niszy, którą możemy wypełnić. Nasza marka obecnie stara się postępować racjonalnie, ale zawsze znajdzie się miejsce na atrakcyjny model, który przyciągnie nowych klientów i umocni wizerunek. Planujemy przeprowadzić badania rynku określające zapotrzebowanie na taki pojazd. Jeśli wyniki będą pomyślne, Provo trafi do produkcji"

Kia Provo Concept

Kia Provo jest hybrydowym pojazdem klasy B. Do napędu wykorzystano układ hybrydowy składający się z 1,6-litrowego silnika Turbo GDI o mocy 204 KM napędzającego przednie koła oraz silnika elektrycznego o mocy 45 KM, przekazującego dodatkowy moment obrotowy na tylną oś.

Kia Provo Concept

Blisko zatwierdzenia do produkcji jest także drugi koncept Kia GT, który zadebiutował w 2011 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Prototyp był wyposażony w 3,3 litrowy silnik V6 o mocy 390 KM i momencie obrotowym 534 Nm. Napęd był przekazywany na tylne kola za pomocą ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Kia GT

Dzięki wykorzystaniu podwozia i napędu Kia K9, koncept niemalże spełnia wymogi homologacyjne i opracowanie wersji produkcyjnej nie wymaga już dużych nakładów finansowych.  Według wstępnych informacji, produkcja seryjna obu modeli może być uruchomiona w 2016 roku.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Motors Corporation znalazła się w gronie najważniejszych laureatów pierwszej edycji Automotive Design Contest. Ten nowy, otwarty dla wszystkich producentów motoryzacyjnych międzynarodowy konkurs designu zorganizowany został przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego (Rat für Formgebung), w której gestii leży także Niemiecka Nagroda Wzornictwa (Designpreis der Bundesrepublik Deutschland).