Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia zbuduje nowe coupe w stylu Mercedesa CLS

Kia GT ConceptKia planuje zbudować rywala dla Mercedesa CLS i Audi A7. Nowy model na powstać na bazie koncepcyjnego modelu GT.

Kia GT Concept został oficjalnie zaprezentowany w zeszłym roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Peter Schreyer mówił wtedy, że rynek samochodów coupe został zdominowany przez niemieckie marki. Zaprezentowane coupe Kia miałoby znaleźć sobie miejsce w tej kategorii. Schreyer wierzy, że taki model może zainteresować wielu klientów.

Kia GT Concept

Kia GT wprowadziło do firmy nową stylistykę z unikalnym pasem przednim, reflektorami w technologii LED, tylnymi drzwiami otwieranymi pod wiatr, tylnym dyfuzorem i wieloma innymi elementami.

Prototyp był wyposażony w 3,3 litrowy silnik V6 o mocy 390 KM i momencie obrotowym 534 Nm. Do napędu była wykorzystana ośmiostopniowa skrzynia automatyczna przekazująca moc na tylne kola.

Kia GT

Prawdopodobnie seryjna Kia GT będzie wyposażona w ten sam napęd co zaprezentowany prototyp. Będzie ona jednak miała bardziej załagodzony wygląd przy zachowaniu obecnych akcentów stylistycznych, czyli dużego grilla, nisko opadającej linii dachowej i proporcji nadwozia.

4-drzwiowe coupe zadebiutuje na rynku prawdopodobnie w 2015 roku. Klienci otrzymają wtedy samochód porównywalny do swoich rywali ale w niższej cenie.

Zobacz film prezentujący koncepcyjne Kia GT:

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Wysoki popyt na obecną gamę modelową Kia oraz przewidywany wzrost sprzedaży w przyszłym roku związany z wprowadzeniem nowych modeli to powody decyzji koncernu Kia o uruchomieniu trzeciej zmiany produkcyjnej w europejskiej fabryce na Słowacji i zwiększeniu zatrudnienia o 1000 osób. Proces rekrutacji odpowiednio kwalifikowanych pracowników zakończy się w grudniu br. tak, aby praca trójzmianowa w Żylinie mogła ruszyć już w pierwszym kwartale 2012 roku.